A rendezvényteremben az 1956-os események összefoglalóját egy vetítés keretében ismerhették meg a tanulók. Az ünnepi műsor után egy olyan forradalmi kavalkádon vehettek részt az osztályok, amely minden elemében kapcsolódott a forradalomhoz.
Az első és a második osztályok projektfeladatot kaptak, ahol bármely általuk választott technikával mozgatható forradalmárokat és mozgatható tankokat kellett készíteniük. Á harmadik és a negyedik osztályosok pedig csapatokat alkotva felváltva vehettek részt a hat állomás feladatainak teljesítésén, ahol további információkat szerezhettek 1956-ról. A maradék időben pedig plakátokat kellett készíteniük a megismert információk segítségével. Az osztályok munkáiból kiállítás nyílt.
A teljesség igénye nélkül néhány feladat a délelőtt programjából:
- 1956 eseményei: / Aula / Hiányos mondatok kiegészítése – a hiányzó szavakat meg kellett keresniük az aula teljes területén.
- Óvóhely: / Könyvtár / Egy sötét alagútrendszeren keresztül kellett megtalálni a helyes utat a biztonságot adó óvóhelyre.
- Sajtószolgálat 1. / 20-as terem/ A 3. osztályosoknak- Puzzle- 1956-ról készült képeket kellett kirakniuk. A 4. osztályosoknak – forradalmárt kellett megmintázniuk agyagból.
- Sajtószolgálat 2. / 30-as terem / A 3. osztályosoknak -Mozaik kép- A forradalom jelképét a lyukas zászlót kellett készíteniük.
A negyedik osztályosok pedig 1956-os emléknyomat pecsétet készítettek.
- Kiképzőtér / tornaterem 2 /- Kovács Valentina rendőr főtörzsőrmester tartotta a kiképzési gyakorlatot.
- Harc a golyók ellen / tornaterem 1./- csatát vívtak a csaptok egymással.
A rendkívül jó hangulatú, sok információval gazdagító verseny tanulók és pedagógusok körében egyaránt sikert aratott.
Néhány kép: